«Μαγεία» ο Χαραυγιακός 5-1 τα Σούρμενα (video)

Βραζιλιάνικη «μαγεία»  στην Ηλιούπολη, εκεί όπου ο Χαραυγιακός επικράτησε των Σουρμένων με το εκπληκτικό 5-1. Μάλιστα αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι είχαν βρεθεί και μπροστά στο σκορ στο 23′, ενώ όλα τα τέρματα των γηπεδούχων επετεύχθησαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στην διαμόρφωση του σκορ τώρα, οι «μελανέρυθροι» προηγήθηκαν με τον Λεβέντη στο 23′, με το 0-1 να είναι και σκορ ημιχρόνου. Στο β’ μέρος όμως οι παίκτες του Αλβέρτου Παπαδάκη δεν. αστειεύτηκαν καθόλου και μέχρι το 53′ είχαν γυρίσει ήδη το ματς στο υπέρ τους 2-1, με το πλασέ του Νικόλα στο 51′ την κεφαλιά του Μόνγκα στο 53′ .

Το «πάρτι» των «νερατζούρι όμως είχε και συνέχεια με τον Τσαφταρίδη να κάνει το 3-1 στο 67′   ενώ μετά από λίγα λεπτά με δύο απίστευτα τέρματα των Τζανέτου και Μπρούνο ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 5-1. Συγκεκριμένα ο Έλληνας μέσος στο 72′ έκανε το 4-1 με εκπληκτική τεχνικό σουτ που κατέληξε στο «Γ» της εστίας του Λύρου, ενώ στο 83′ ο Μπρούνο με απίστευτη απ’ευθείας εκτέλεση κόρνερ έγραψε το τελικό 5-1.  Τέλος, Χαραυγιακός και Σούρμενα ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν οι Νικόλας και Αργάνης αντίστοιχα, επειδή διαπληκτίστηκαν έντονα μεταξύ τους. Διαιτητές ήταν οι Παπαγεωργίου, Βασιλάκης και Κορτέσης

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: Κωνσταντάρας, Ντότσικας (73′ Γουσούλης), Παπαδημητρίου, Γάγγος(18′ Μπρούνο), Ράμμος, Τσιούγος, Νικόλας, Κρητικός, Κουντουριώτης(46′ Μόνγκα), Τζαννέτος, Τσαφταρίδης

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Λύρος, Κουστουμπέκης, Κοντιμπάς, Αργάνης, Διαμαντής, Λεβέντης, Πρέκας (51′ Σκούρας), Δημογιάννης, Ντερεφός, Μπουγιούκος (60′ Τζαννετάκης), Αναστασίου (69′ Ελευθεριάδης)