Τρία στο φινάλε ο Αστέρας Εξαρχείων

Νίκησε 3-1 εκτός την Ελευθερούπολη

Με τρία τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αστέρας Εξαρχείων πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Ελευθερούπολης με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ στο 12΄με τον Παπακουνάδη.

Στη συνέχεια το παιχνίδι κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα για να έρθει το ξέσπασμα των Εξαρχειωτών στα τελευταία λεπτά του αγώνα όπου και σημείωσαν τρία γκολ.

Η ισοφάριση ήρθε στο 81΄με κεφαλιά του Δανιήλ, για να ακολουθήσουν άλλα δύο γκολ στο 86΄με σουτ του Σαλτογιάννη από 40 μέτρα και με πλασέ του Γκραμπότσκα στο 88΄.

Ο Σαλτογιάννης αποβλήθηκε στο 89΄με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητές: Λιαμπότης, Μουτάφης Δ.-Κωστούλας

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Λεζγίδης, Κόντης, Τζήμας, Μπίνης, Γιαννακόπουλος, Καρδαμπίκης, Τσεκούρας, Παπακουνάδης, Τσιαμπάς (63′ Μακρής), Βλάχος (83′ Αντωνόπουλος), Προκόπης (46′ Τούσερτ)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παυλής (46′ λ. τρ. Μίτρο), Κίτσος (46′ Δροσίου), Νάτσης, Ματθαίος, Σταματόπουλος, Κυρίτσης (62′ Χάσκας), Σαλτογιάννης, Τσιαντής, Δανιήλ, Γκραμπότσκα, Φιλιππόπουλος.