Δόξα Πειραιά – Πολυκράτης 4-1

Με ηγέτη και σκόρερ τον Παγιαζίτη που πέτυχε «χατ- τρικ» η Δόξα Πειραιά σάρωσε με 4-1 τον Πολυκράτη.

Μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζικα στην επανάληψη και μέσα σε εννέα λεπτά ο Παγιαζίτης σημείωσε τρία γκολ( 46’,47’, 54΄)

Και ενώ ο Πολυκράτης μείωσε στο 71΄με πέναλτι του Λουμίδη ( χέρι Τσότσογλου) η Δόξα σημείωσε και τέταρτο τέρμα στο 85’ με τον Πήττα.

Καλός ο διαιτητής Αργύρης , ελέγχεται μόνο για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε ανατροπή του Πασχαλίδη στο 90’.

ΔΟΞΑ: Κωνσταντινίδης , Τσότσογλου, Παπαϊωάννου Δ., Κάρλες, Παπαδόπουλος, Παναγιωτάκης, Πήττας, Πικραμένος( 80’ Χαραλάμπους) , Παγιαζίτης( 83’ Δρίβας) , Μωυσιάδης, Νομικός ( 68’ Πασχαλίδης).

ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: Ορφανίδης, Λάππας, Πανιτσίδης 31’ λ.Τρ Σολωμός) , Ροφάτης, Μπάμπαλης( 22’ λ.Τρ Πολίτης) , Γκινάι, Λουμίδης, Γαργάλης, Καραγιάννης( 72’ Στυλιανάκης) , Μουντοκαλάκης, Μερκούρι