Οι αγώνες στην Γ’ κατηγορία της ΕΠΣΠ (21/12)

Κύπρος Κορυδαλλού – Ολυμπιακός Περάματος 6-0

Καταιγιστική η Κύπρος Κορυδαλλού σάρωσε τον απογοητευτικό Ολυμπιακό Περάματος με 6-0 και συνεχίζει την αήττητη πορεία της .

Ο Νάνος ήταν …γίγαντας χθες για τους Κορυδαλλιώτες αφού σημείωσε τρία τέρματα( 43’,61’,82’) .

Τα υπόλοιπα τέρματα πέτυχαν οι Μπερζάνη 29’, Μαντζουράνης 32’ και Ταμπάκου 80’.

Εύκολο το έργο του Φιλακούρη.

ΚΥΠΡΟΣ: Καπακτσόγλου, Καΐρης, Κόνμης, Λουκογιαννάκης( 46’ Ταμπάκου) , Κισισβίλι, Κλάδης, Νάνος, Μπερζάνη( 55’ Μαύρος) , Καραμάνης( 46’ Μπαϊράμης) , Πανουτσόπουλος, Μαντζουράνης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡ.: Λάτσης( 78’ Πούλος), Ρενιέρης( 46’ Πιλαράς) , Μαντάς( 13’ λ.Τρ. Αθανασόπουλος) , Γκολφίνος, Άννης, Γκλεζάκος, Μπιρλούδης , Χρυσικόπουλος, Τσομάρης, Τσαούσης Κεραμάς

Αστέρας Κερ.- Δάφνη Ταμπουρίων 5-1

Εκρηκτικός στην επανάληψη ο Αστέρας Κερατσινίου συνέτριψε τη Δάφνη Ταμπουρίων με 5-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7’ με τον Τσακιράκη  για να ισοφαρίσει η Δάφνη με τον Καναρίδη στο 35’.

Ο Αστέρας στο β’ ημίχρονο σε διάστημα 5 λεπτών σημείωσε τρία  γκολ με τους Μαρκαντώνη71’, Γούτη 75’, Νίκανδρο 76’ για να κλείσει το σκορ στο 85’ ο Τσακιράκης, ο παίκτης που το άνοιξε.

Άριστος ο διαιτητής Πουλόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Λαζαρόπουλος, Κατακαλίδης, ( 80’ Φλωρόπουλος) Χριστοδούλου, ( 46’ Γραμμάτος) Ξυπολιάς, Βουμβουλάκης, Καπιτζόπουλος, Γιοβανάκης, Κόκκινος, ( 72’ Γούτης) Τσακιράκης, Νίκανδρος, Μαρκαντώνης

ΔΑΦΝΗ: Γαϊτανιός, Κουβάτσος( 46΄Γκάρας) , Μουστακίδης( 87’ Παπαδόπουλος)  Τερζής, Κουρτέσης, Καναρίδης , Στεφανούλης( 37’ Κοντομάρης) , Ντομπρίν, Χαλκιάς, Μπαρούς Χαριτόπουλος

Άνω Νεάπολη – Δίας Κορυδαλλού 1-2

Με σκόρερ τον Ιωακειμίδη  ο Δίας Κορυδαλλού πέρασε νικηφόρα από το « Π. Νικολαΐδης» όπου κατέβαλε με 2-1 την Άνω Νεάπολη.

Ο παίκτης των νικητών άνοιξε το σκορ στο 27’ με πέναλτι ( ανατροπή Χαρατσάρη από Γεωργαλά) .

Ισοφάρισε ο Μηνάγιας στο 75’ , αλλά στο 90’ ο Ιωακειμίδης με προβολή σκόραρε λυγίζοντας τους γηπεδούχους που έχασαν μοναδική ευκαιρία για να ισοφαρίσουν στο 96’ με τον Μηνάγια( δοκάρι).

Καλός ο διαιτητής Αναστασίου.

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Γεωργαλάς, Δαρείου, Δημητροκάλλης, Χολέζας, Κριμίλης, Χατζηγεωργίου, Κάτσικας( 29’ Βετίμης) , Σπανάκος, Τουρλουμούσης( 50’ Κόστα) , Μηνάγιας Ελευθερίου( 80’Χαρμαντόπουλος)  .

ΔΙΑΣ: Καραφώτης( 70’ λ.Τρ. Μπόχτης) , Σάρλας, Φραντζέσκος, Καρακώστας , Τζιλάκας, Ιωακειμίδης, Χαρατσάρης, Μανδρέκας( 82’ Παπαδόπουλος, Γκλιάτης( 92’ Λαλαΐτης )  Μαυρέλης , Σκούρας

Λέοντες Καμινίων – Φίλαθλοι 1-3

Στο β’ ημίχρονο οι Φίλαθλοι πήραν τη νίκη με 3-1 επί των Λεόντων Καμινίων.

Οι γηπεδούχοι που παραμένουν χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα προηγήθηκαν στο 3’ με τον Αυγουλέα.

Οι Φίλαθλοι μπήκαν αποφασιστικά στην επανάληψη και σημείωσαν τρία τέρματα με τους Μαστροπαύλο 50’, Καστρίτη 62’ και Ρούκα 86’.

Καλός ο διαιτητής Τσονάκας.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Κρικέλας, Ντιγκάκης, Σφήνας, Πύρρος, ( 71’ Κοντάκος) Κάστανος, Σαμαράς, Κουτσούμπας, Ιωαννίδης, Καραμανώλης, Αυγουλέας, Ζαχαριάδης.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Ζαχαράτος, Καλτσάς, Μπουρίκος, Κελίτσι, Βιτάλης, Καστρίτης( 74’ Βρύνιος) Ρούκας, Κατσακούλας, Ντέλος, Πεκίνι( 63’ Αλευριάδης) Μαστροπαύλος