6ος Όμιλος

Τριγλία Ραφήνας: Νίκη στο φιλικό με Βριλήσσια

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο Βριλησσίων, η ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας επιβλήθηκε με σκορ 2-1 επί του αντιπάλου της, Κένταυρου Βριλησσίων.

Η ομάδα των Βριλησσίων προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 αλλά πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, η Τριγλία Ραφήνας ισοφάρισε με κεφαλιά του Στράτου Σβάρνα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μιχάλη Στρόμπουλου.

Στο β΄ ημίχρονο πάλι από εκτέλεση κόρνερ ήρθε η σειρά του Μπαντούνα, πάλι με κεφαλιά, να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας : Φιλιππόπουλος, Γκίκας, Τσιτοφώτος, Γαλανόπουλος, Σβάρνας, Στρόμπουλος, Τσέπας, Σκαφίδας. Ζέκιο, Μάντζης και ο υπό δοκιμή επιθετικός Φλόριαν Ντερβισάϊ.

Στο β΄ημίχρονο χρηιμοποιήθηκαν και οι : Γκούτσιας, Φελέκης, Μπαντούνας, Μέξης, Κονταρίνης, Βουλωμένος, Αλεβίζος και Ζαννάκης.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα της Τριγλίας θα είναι το φιλικό που θα δώσει με αντίπαλο τον ΑΣ Ιλισσίων 2004, την Κυριακή 29/12/2013 και ώρα 12.00 στο δημοτικό γήπεδο Ραφήνας “Παν. Σκούφος”.