ΑΟ Καστέλλα – ΑΠΟ Κερατσίνι 0-2

Χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα το Κερατσίνι νίκησε δίκαια με 2-0 την Καστέλλα και μετά από δυο συνεχόμενες ήττες επανήλθε στις επιτυχίες.

Οι νικητές επικράτησαν δίκαια απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλη εστία.

Μετά από ένα άγονο α’ ημίχρονο οι Κερατσινιώτες μπήκαν αποφασιστικά στην επανάληψη και διατήρησαν τον πλήρη έλεγχο των κινήσεων.

Το σκορ άνοιξε στο 69’ με σουτ ο Γκουγκούδης που είχε μπει λίγο νωρίτερα στο παιχνίδι.

Στο 80 ο Μάλλης «ζευγάρωσε » τα τέρματα της ομάδας του , εκμεταλλευόμενος κακή συνεννόηση ανάμεσα στον γκολκίπερ Χαραλαμπίδη και τον αμυντικό Δημητρίου.

Άριστος ο διαιτητής Φουρναράκης.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ: Χαραλαμπίδης, Καπογιάννης, Γκίκας ( 46’ Αγαπητός) Δημητρίου, Μπιλίρης, Στρόκα, Δημόπουλος, Παναγάκος( 72’ Τζάκο ) , Ανδρέου , Τσερεγκούνης( 66’ Κοντορήγας ).

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Φραντζεσκάκης, Γεροπαναγιώτης, Αγγελάκης, Παπαδόγκονας, Βαττής, Σκορδίλης, Χαντζής( 76’ Καραγιαννάκης) Τρουμπούνας, Μάλλης, Μυρτσέα Ξενιός( 69’ Γκουγκούδης)