Θύελλα Μοσχάτου- Αργοναύτης 4-2

Αν και έχανε με 0-2 στο α’ μέρος η Θύελλα Μοσχάτου ήταν .θύελλα στην επανάληψη και νίκησε τελικά με 4-2 τον Αργοναύτη εγκαινιάζοντας με τον καλύτερο τρόπο τον νέο χλοοτάπητα.

Οι Χατζηκυριακιώτες αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και σημείωσαν δυο τέρματα με τους Λιάρο 18’και Λαδικό 40′.

Η Θύελλα μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη και « γύρισε» το παιχνίδι « νωρίς- νωρίς» με γκολ των Νικολόπουλου 47′, Τούρλα 55′,και Κωνσταντάκου 57′ ( πέναλτι) .

Το τελικό 4-2 σημειώθηκε στο 90′ με γκολ του Τούρλα και πάλι.

Οι δυο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με εννιά παίκτες . Αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα οι Κωνσταντάκος 68′ Αθανασίου Δ. 80′ και στο 90′ οι Καραγκούνης και Λιάρος που συνεπλάκησαν.

Άψογος ο διαιτητής Παπανδριόπουλος Α.

ΘΥΕΛΛΑ: Στεφανίδης, Φόνσος, Βαγενάς, Σταύρου Ε. Κωνσταντάκος, Ουκάι, Θεοδωρακάκης, ( 46′ Ψύλλας), Μαντούκας( 81′ Μαυρομμάτης). Κλουβάτος( 46′ Καραγκούνης) Νικολόπουλος, Τούρλας.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Μπαλωμένος, Κοσκινάς, Αθανασίου Δ., Γαζεπίδης, Σκαρπέλης( 88′ Χειράκης). Κατσικάρης, Αϊβαλιώτης , Καναρίδης( 65′ Δερμάτης) , Λιάρος, Λαδικός, Μαυρίκος.