Κύπελλο Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Άρης Βούλας – Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου 1-0

Τη νίκη-πρόκριση με 1-0 πέτυχαν χθες οι κιτρινόμαυροι, έναντι του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου, παίρνοντας το «χρυσό εισιτήριο» για τη Δ’ Φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς μεγάλες συγκινήσεις, με τους φιλοξενούμενους να υπερέχουν οριακά του αντιπάλου, έχοντας τον πρώτο λόγο στη δημιουργία ευκαιριών.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Άρης πήρε προβάδισμα με τον Φουκαρά να ευστοχεί από τη λευκή βούλα στο 48’, έπειτα από ανατροπή του Ηλιάδη. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα με αποτέλεσμα να αποκλειστούν από τη συνέχεια του θεσμού. Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 85’ με τον Χρηστίδη

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ: Παπαχριστόπουλος, Γκούρα, Γιαννόπουλος, Ατματσίδης, Αφράτης, Κλης, Ηλιάδης (80′ Ρεσούλι), Φουκαράς, Μπρης (70′ Τσιμιδόπουλος), Ρομάνο, Κριλής (80′ Χρηστίδης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ : Σπανός, Ζαχαράκης, Κουλάι, Μεταλληνός (46′ Κιρτζιαλίδης), Ζώνας, Κολιμάτσης, Καλέμι (85′ Κολιγιάννης), Νταβαρίνος (85′ Λαπούση), Μαγγίνας (55′ Μακρίδης), Βάσος (55′ Σαλαπάτας), Βασίλι.