Bήμα ανόδου για Νικολακάκη..

Ο Νικολακάκης επικράτησε εύκολα με 3-0 του ΑΟ Δικαίου και έκανε μεγάλο βήμα για άνοδο στο περιφερειακό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, έδειξαν ότι ήθελαν τη νίκη και κατάφεραν μόλις στο 7ο λεπτό να πάρουν κεφάλι στο σκορ όταν ο Κωβαίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών και του τερματοφύλακα του Α.Ο Δικαίου και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Μετά το γκολ ο Α.Ο Δικαίου ανέβασε κάπως τον ρυθμό και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση όμως οι γηπεδούχοι είχαν κλείσει σωστά τους διαδρόμους με το πρώτο μέρος να λήγει με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δίκαιος προσπάθησε να μπει απ’την αρχή δυνατά για να απειλήσει την εστία του Τσούνη ωστόσο και πάλι οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που σκόραραν,όταν ο Πάπα στο 55ο λεπτό με μακρινή εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραμούτα για το 2-0.

Κάπου εκεί φάνηκε ότι τελείωσε και το ματς αφού με βάση την εικόνα θα ήταν δύσκολο για τον Α.Ο Δικαίου να επιστρέψει στο ματς και έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με τον Κωβαίο στο 74ο λεπτό και μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Διαιτητές: Βάτσιος,Τζωρτζάκος,Σταμάτης (Δυτικής Αττικής)

Νικολακάκης: Τσούνης,Θεοδωρής,Μοντέρο,Σπυρίδης,Μουράτογλου,Ανδρεάδης,Κωβαίος(76′ Μήλας), Τερζίεφ,Παπαναστασίου(80′ Νίκας),Πάπα(71′ Αθανασέλος),Εγιουρούμ.

A.O Δικαίου: Καραμούτας,Τσαλαπατάνης,Μποιλής Μ.,Δραμουντανής(61′ Χιούσι),Γκουντελίτσας,Μποιλής Ζ., Μυλωνάς,Πανόπουλος(79′ Κεφαλιανός),Χατζηφούντας Χ.(59′ Σκαλέρης),Φονσέκα,Χατζηφούντας Μ.