H Νίκη Ρέντη επέστρεψε στην Α’ Πειραιά 4-2 τα Αστέρια Δραπετσώνας

Μετά από δυο χρονιά απουσίας της η Νίκη Ρέντη επιστρέφει πανηγυρικά στην Α’ Πειραιά. Λύγισε στον Κορυδαλλό τα Αστέρια Δραπετσώνας με 4-2 και εξασφάλισε την πρώτη θέση στα play ανόδου φτάνοντας ήδη τους εννέα βαθμούς . Τα Αστέρια μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με τον αρχισκόρερ τους φέτος Μεράπ στο 14’. Η «απάντηση» των Ρεντιωτών ήταν ανατρεπτική καθώς πριν λήξη του ημιχρόνου γύρισαν το σκορ με τέρματα των Δασκαλάκη(34’ πέν.) και Ζούβελου(44’). Στην επανάληψη η Νίκη πήρε «αέρα» δύο τερμάτων με γκολ του Μακρή στο 55’, όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό τα Αστέρια μείωσαν σε 3-2 με πέναλτι του Φέρκο δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην εξέλιξη του αγώνα. Οι Ρεντιώτες σφράγισαν το «τρίποντο» στο 85’ χάρη σε τέρμα του Οσμανάι, για να ακολουθήσουν μετά τη λήξη τρελά πανηγύρια για την επιστροφή της ομάδας στην Α’ Κατηγορία.

Καλός ο διαιτητής Μαρινάκης.

ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ: Καπίρης, Σισμανίδης, Τσούκο, Τσιρογιάννης Β., Χουτζιούμης(64’ Χατζηγεωργίου), Τσιρογιάννης Α., Δασκαλάκης, Δημητρόπουλοςς(69’ Πήλιουρης), Οσμανάι, Μακρής(86’ Νεοφώτιστος), Ζούβελος.

ΑΣΤΕΡΙΑ: Σαμαράς, Ταμπουρατζής Π., Μωχάμεντ, Σκαρμέας, Βαλιάνος(70’ Δερτιλής), Μπούτας(46’ λ.τρ. Αυλωνίτης), Σταθόπουλος, Ταμπουρατζής Δ., Μέραπ, Φέρκο, Διακάκης(70’ Σγαρδέλης).