LIVE ΑΟ Καραβάς- Ατρόμητος Πειραιά 1-2(ΤΕΛΙΚΟ))

Καλησπέρα σας από το γήπεδο Ρέντη “Σταύρος Μελισσουργός”.

Το stoplekto.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου πειραιώτικου ντέρμπι κορυφής του 1ου Ομίλου για την Α’ Κατηγορία ανάμεσα σε ΑΟ Καραβα και Ατρόμητο Πειραιά.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Λήξη του αγώνα. Ο Ατρόμητος Πειραιά θα επικρατήσει με 2-1 και ανεβαίνει στην κορυφή.

98 Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Τις θέσεις των Γκόγκα και Κενδριστάκη πήραν οι Μαυρίδης και Σκορδίλης.

96′ ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2. Μετά από κόρνερ σύγχηση μες την περιοχή και ο Κωτσοβός σκόραρε για το 1-2.

95′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Σουτ του Παπαδάκη, ο Μπαντίκος αποκρούει και η μπάλα πάει δοκάρι.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Έχουμε σίγουρα ακόμα δέκα λεπτά…

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Κενδριστάκη λίγο άουτ.

87′ Συνέχεια στον αγώνα. Περίπου 8 λεπτά η διακοπή.

Κόκκινη και για τον Ατρόμητο. Την είδε ο Συράκος από τον πάγκο. Ακόμα διακοπή στο ματς.

Διακοπή στο ματς με νεύρα και από τους δύο πάγκους.

Ένταση μετά την ισοφάριση. Ο διαιτητής Αλατσάκης απέβαλε τον Παυλίδη από τους γηπεδούχους για προκλητικό πανηγυρισμό.

79′ Ισοφαρίζει ο ΑΟ Καραβάς 1-1. Φοβερό σουτ από πολύ πλάγια θέση του Ζότο νίκησε τον Μυρτά.

70’Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Τις θέσεις των Δηλαβέρη και Τσετσώνη πήραν οι Κωτσοβός και Παπαδάκης.

68′ Σουτ εκτός περιοχής του Ζότο, μπλόκαρε ο Μύρτα.

64′ Πρώτη κίτρινη στο ματς. Τη βλέπει για τον Καραβά ο Παπαγγελής.

55′ Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σε αντεπίθεση η μπάλα έφτασε στον Δηλαβέρη που σούταρε άουτ. Μπήκαν δυνατά οι Καμινιώτες.

54′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος για τον Ατρόμητο. Σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.

Με την έναρξη της επανάληψης δεύτερη αλλαγή για τον Καραβά. Τη θέση του Κωτσάλα πήρε ο Αρβανιτάκης.

Χωρίς αλλαγή συνεχίζει ο Ατρόμητος.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Με το γκολ του Κοντάκου ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 του Καραβά.

41′ Σουτ από πλάγια θέση του Ηλιάδη μπλόκαρε ο Μύρτα.

31′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ 0-1. Τραγικό λάθος του Ντούμπερετ που προσπάθησε με το κεφάλι να επιστρέψει την  μπάλα στον Μπαντίκο, δεν βρήκε καλά τη μπάλα και ο Κοντάκος που καιροφυλακτούσε αρχικά σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά σκόραρε σε κενό τέρμα.

30′ Πρώτο μισάωρο στο ματς. Με πολλά λάθη και οι δύο ομάδες και με άγχος στις προσπάθειές τους.

15′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο Πειραιά. Ο Δηλαβέρης απέφυγε ωραία τον Ντούμπερετ, μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ του απέκρουσε ο Μπαντίκος.

* Μετά τα πρώτα δέκα λεπτά νευρικές και οι δύο ομάδες με τον  ΑΟ Καραβά να έχει απειλήσει δύο φορές.

9′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟ Καραβά. Τη θέση του τραυματία Νικολόπουλου πήρε ο Κάραβος.

7′ Μεγάλη στιγμή για τον ΑΟ Καραβά. Ο Ηλιάδης μπήκε μες την περιοχή, αλλά το πλασέ του μπλόκαρε ο Μύρτα.

* Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο για τους γηπεδούχους ο Νικολόπουλος. Αποχώρησε υποβασταζόμενος εκτός αγωνιστοκού χώρου με πιθανό διάστρεμμα στον αστράγαλο. Δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.

3′ Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι για τον ΑΟ Καραβά. Μακρινό σουτ του Ζότο πέρασε πλάγια άουτ.

Διαιτητή της συνάντησης είναι ο κ. Αλατσάκης με βοηθούς τους Παγουρτζή και Μουμπογιατζόγλου. Τέταρτος διαιτητής ο κ. Ζέστας.

1′ Έναρξη αγώνα.

Οι δύο ομάδες κάνανε την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

Πάνω από 600 άτομα βρίσκονται στις κερκίδες του γηπέδου Ρέντη, μέσα σε ένα πολύ ήρεμο κλίμα.

* Από την άλλη πλευρά ο ΑΟ Καραβάς του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη κατεβαίνει με την εξής αρχική σύνθεση:

Μπαντίκος, Κωτσάλας, Παπαγιάννης, Ντούμπερετ, Κουτσοποδιώτης, Παπανικολάου, Νικολόπουλος(9′ λ.τρ. Κάραβος), Παυλίδης, Μπουρντένης, Ηλιάδης, Ζότο.

Αναπληρωματικοί είναι οι Γκούμας, Σιδηρόπουλος, Τζαφέρι, Παπαδόπουλος, Μάτσης, Κάραβος, Κοντογιαννόπουλος, Παρασκευόπουλος, Αρβανιτάκης.

* Οι φιλοξενούμενοι του Βασίλη Σπάθα θα κατέβουν με την ακόλουθη ενδεκάδα:

Μύρτα, Παπαθανασίου, Χονδρουδάκης, Μαούνης, Στεφανής, Γκόγκα, Κενδριστάκης, Τζάκσον, Δηλαβέρης, Κοντάκος, Τσετσώνης.

Στον πάγκο είναι οι Παπαδάκης, Ζαννής, Μαυρίδης, Πολυχρονόπουλος, Λίτσας, Σόσσαρι, Κωτσοβός, Σκορδίλης, Συράκος.