Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μοιράστηκαν τον βαθμό Άρης Βούλας και Ατλαντίδα (1-1)

Ισόπαλη αναδείχθηκε χθες η αναμέτρηση ανάμεσα σε Άρη Βούλας και Ατλαντίδα Ανθούσας με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ. Οι Ανθουσιώτες άνοιξαν νωρίς το σκορ με εξαιρετικό σουτ του Καγιά έξω από την περιοχή στο 10′, σε ένα πρώτο ημίχρονο που κύλησε νωχελικά, χωρίς ιδιαίτερα χαρακτηριστικές φάσεις. Στο δεύτερο 45λεπτο οι ¨κιτρινόμαυροι” ανέβασαν ρυθμούς πιέζοντας τον αντίπαλο, καταφέρνοντας να φτάσουν στην ισοφάριση στο 60′ με κεφαλιά του Αφράτη, έπειτα από κόρνερ. Μέχρι και τη λήξη του παιχνιδιού, ο Άρης Βούλας με δημιουργό φάσεων τον πολύπειρο Ντιέγκο Ρομάνο, συνέχιζε να πιέζει τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι εξουδετέρωναν υποδειγματικά κάθε προσπάθεια για γκολ.

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ: Προβιδάς, Γκιούρα, Γιαννόπουλος, Ζούγρας (Ατματσίδης 77′),  Αφράτης, Κλης, Φωστέρης (Ταρνάρης 77′), Φουκαράς, Μιραφιόρι, Ρομάνο, Κριλής

ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: Μπάρδης, Φενερίδης (Φλούδας 70′), Καρακώστας, Κολοτούρος, Μπενέκος, Καγιάς (Μαυράκης 46′), Αδαμίδης (Μητρόπουλος 93′), Νάνος, Κωτσάκης, Πανόπουλος (Κορωνιάς 81′), Καρακώστας

Διαιτήτευσαν οι: Πανούτσος, Κάλλης, Παπαδιώτης