O Θρασύβουλος 1-1 με Πλατανιά στη Φυλή…

*

Επειτα απο ένα αμφίροπο παιχνίδι στο γήπεδο της Φυλής ο Θρασύβουλος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πλατανιά.

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο καθώς ο αγώνας ήταν μοιρασμένος. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό στο πρώτο ημίχρονο μιας και οι δύο ομάδες αναζήτησαν το γκολ. Οι γηπεδούχοι, πάντως, διατήρησαν τον έλεγχο και ήταν περισσότερο απειλητικοί από τους αντιπάλους τους. Η υπεροχή του συγκροτήματος του Λύσανδρου Γεωργαμλή καρποφόρησε στο 34′ όταν ο Βασιλείου επιχείρησε σέντρα σουτ, ο Ραπτάκης δεν κατάφερε να διώξει την μπάλα και ο Ντακόλ με σουτ δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη, ο Θρασύβουλος μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο όμως ο Πλατανιάς ισορρόπησε και στο 65′ κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο νεοεισελθών Δράμι βρήκε τον Μαραγκουδάκη εντός περιοχής και εκείνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στα λεπτά που απέμεναν, οι δύο ομάδες αναζήτησαν το γκολ που θα τους χάριζε τη νίκη, όμως καμία δεν κατάφερε να το πετύχει και έτσι το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)ΒΟΗΘΟΙ: Χαρίσης (Γρεβενών), Βέρρης (Λέσβου)ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Mπεγκόνια – Δέντσας

Θρασύβουλος (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Κασμερίδης, Βασιλείου, Σύρος, Βλάχος, Παγώνης, Ψιάνος, Ρόκαστλ (67′ Καρλόπουλος), Ντακόλ, Μπεγκόνια, Ντα Σίλβα, Καρράς (56′ λ.τ Σκόνδρας).

Πλατανιάς (Τάκης Τσακαλίδης): Λαζαρίδης, Παληγεώργος (63′ Μαραγκός), Κουρτεσιώτης, Τζανής, Ραπτάκης, Δεντσάς (63′ Δράμι), Πάγκαλος, Γκονζάλες, Ναζλίδης, Μαραγκουδάκης, Μιρτσέτα (82′ Χαϊκάλης).