Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Σούπερ Ατλαντίδα Ανθούσας, 6-0 τη Δόξα Άνοιξης

Με το ευρύ 6-0, σημείωσε χθες την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα η ομάδα της Ανθούσας, έναντι της Δόξας Άνοιξης στο Γήπεδο Γέρακα. Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, μην αφήνοντας περιθώρια στους “πορτοκαλί”, οι οποίοι αγωνίζονταν και με πολλούς νέους παίκτες. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό με βολέ του Φενερίδη, με τον Σιούτα να διπλασιάζει τα τέρματα για τους γηπεδούχους στο 12′. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Αδαμίδης θα κάνει το 3-0 με γυριστό σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ατλαντίδα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, αυξάνοντας τα τέρματα της. Ο Νάνος στο 55′ πέτυχε το τέταρτο γκολ έπειτα από ωραία κεφαλιά, ενώ ο Μητρόπουλος έκανε το 5-0 πλασάροντας. Τέλος, ο Καρακώστας Γ. στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό 6-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: Μπάρδης (80 Τοπάλης) Φενερίδης (73 Μηλιώνης), Καρακώστας Θ., Κολοτούρος (67 Μπούρας), Μπενέκος, Κιούρκος, Σιούτης ( 67 Φλούδας), Νάνος ( Μητρόπουλος), Κωτσάκης, Καρακώστας Γ., Αδαμίδης.

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ: Φωτεινόπουλος, Νικολαίδης, Γενούζης, Κοσκινιώτης, Μπερμπάντης, Αβαρκιώτης, Τσιμπόκας, Μαγκανάρης, Μακρής, Βασίλας, Μανουσογεωργάκης