Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Χωρίς πίεση ο Παλληνιακός, 3-0 τον Αχιλλέα Κ. Αχαρνών

Μόνος, πρώτος και αήττητος συνεχίζει την πορεία του ο Παλληνιακός, ο οποίος επικράτησε του Αχιλλέα Κ. Αχαρνών με σκορ 0-3, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και παρά την ελαφρά υπεροχή των κιτρινόμαυρων, η ομάδα του Μενιδίου κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της. Το γκολ ωστόσο του Κυριόπουλου στο 43′, ήρθε να “κόψει” τα φτερά των βυσσινί, λίγο πριν την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, ο Παλληνιακός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Τρυφιάτη στο 60′, περνώντας σχεδόν όλη την αντίπαλη άμυνα. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Κασάπης, ύστερα από ατομική ενέργεια. Σημαντικότερη στιγμή για τους γηπεδούχους το σουτ του Ασκοτύρη, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Διαιτήτεσυαν οι: Κορωνιάς, Σπυρόπουλος, Κωστάκης

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΑΧΑΡΝΩΝ: Τόλιος, Χονδρογεωργόπουλος, Κουλής, Μουστάκας, Μπούσκος, Σο, Καρβελάς(Βαλαβανίδης 63′), Κουτουλάκος(Πάλμος 55′), Χαλάς(Κωνσταντινίδης 75′), Ασκοτύρης, Κόφι(Νίκας 63′)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ:  Μπαλασάκης, Βλάχος, Ντελής, Ελ Γκαμάλ, Γιαλασάκης, Καρεντιέ, Δημογιάννης Χ.(Μπεγλετζής 60′), Καλτσάς, Τρυφιάτης(Δημογιάννης Β. 65′), Κυριόπουλος, Κασάπης