Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Αστέρας Νίκαιας- Χαλκηδώνα 2-2
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2016/02/asteras-nikaias-xalkidona.jpg)
Δυο φορές προηγήθηκε η Χαλκηδώνα με τους Μιρντίτα(35’ αυτογκόλ) και Πνευματικό(73’), για να «απαντήσει» ισάριθμες ο Αστέρας Νίκαιας με τους Μιρντίτα(71’) και Δερβένη(88’).
Οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι με τον Ιωάννου(62’ δοκάρι), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο δοκάρια με τους Ακρίβο(17’) και Ντενίς(42’).
Ο Αστέρας ζήτησε από το διαιτητή Κουζούμη πέναλτι στο 80’ σε ανατροπή του Δερβένη.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Τάκος, Τσιτούρας, Βικάτος, Μινρτίτα, Γαβαλάς, Τσομπανάκης(75’ Μπουρογιαννόπουλος), Πλιάγκας(70’ Φλαμπούρης), Βλαχουτσάκος(46’ Μπλέντζος), Ιωσηφίδης, Ιωάννου, Δερβένης.
ΧΑΛΚΗΔΩΝΑ: Μαγιάτης, Μαρούλης, Κουκούλας, Γκόλγκαρης, Ακριβός, Τσιριγώτης(79’ Παναγάκος), Κούβαρης, Κούσιας(90’ Καλογερόγιαννης), Ντένις(46’ Χατζηκυριάκου), Ζούπα, Πνευματικός.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login