Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Αστυπάλαια Κορυδαλλού- Φίλαθλοι 3-1
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/03/astipalaia-koridallou-l.jpg)
Δεύτερη σερί νίκη για την Αστυπάλαια Κορυδαλλού, που λύγισε με 3-1 τους Φιλάθλους και έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την παραμονλη του.
Δύο γκολ για την ομάδα του Γιώργου Πράππα σημείωσε ο Γκιόκα(19′, 43′) και ένα ο Γαϊτανέρης(31′).
Οι Φίλαθλοι μείωσαν με τον Ράμα(47′).
Διαιτήτευσε ο Μπαλαχούτης.
ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ: Καραθανάσης, Πούρια, Μπαλτά(90′ Καραμπίνης), Χασάπης, Χρυσάκης, Ευστρατιάδης(90′ Μακρής), Γαϊτανέρης(70’Αχείμαστος), Γκιόκα(63′ Κυπριώτης), Μαλούχος, Μάντζαρης, Χαραλαμπόπουλος.
ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Σαουλί(46′ λ.τρ. Λιάπης), Καζαντζίδης(65′ Βάρσος), Φισκατόρης, Γκέρτσος, Σιδηρόπουλος, Ζόγκα, Γεωργακόπουλος(81′ Μέτα), Λένγκα, Νταβέλης(46′ Ράμα), Βαζαίος(46′ Βουζαλής), Τσέλα.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)