8ος Όμιλος
Γιορτάζει τα 90 χρόνια με διεθνές φιλικό ο Πανελευσινιακός
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/09/242673591_415371373490305_1713237653178927112_n-e1632304305868-600x556-1.jpg)
Με έναν ιδιαίτερο τρόπο ο Πανελευσινιακός θα γιορτάσει τα 90 χρόνια ιστορίας του, λίγες βδομάδες πριν την έναρξη της αγωνιστικής περιόδου.
Στα πλαίσια της Πολιτιστικής πρωτεύουσας της Ευρώπης, όπου η Ελευσίνα αποτέλεσε το κέντρο της “Γηραιάς Ηπείρου” για το 2021, η ΚΕΔΕ μαζί με το δήμο Ελευσίνας προσκάλεσαν σε φιλική αναμέτρηση την ουγγρική ομάδα Veszprem FC, η οποία αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική της Ουγγαρίας και που η πόλη της αναμένεται να γίνει επίσης Πολιτιστική Πρωτεύουσα της Ευρώπης το 2023.
Η φιλική αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 19.00 στο γήπεδο του Πανελευσινιακού, ενώ θα μεταδοθεί και live διαδικτυακά, από τη συνεργασία του stoplekto.gr με την Nfstudioproduction και το κανάλι Nfstudiosportstv1.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)