A' Ε.Π.Σ.Α.
Διπλό χωρίς αντίκρυσμα τα Μελίσσια, 2-1 τον Αθηναϊκό
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/09/melissia-xalandri-e1600628292849.jpg)
Αν και επικράτησαν με 2-1 εκτός έδρας επί του Αθηναϊκού, τα Μελίσσια δεν κατάφεραν να μείνουν στην κατηγορία αφού η νίκη του Απόλλωνα Χαλανδρίου τους οδήγησε στον υποβιβασμό.
Στο 7′ ο Γλογοβίτης έκανε το 0-1, με τον Κατσούλα στο 12′ να κάνει το 1-1. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 82′ ο Παπαχρήστος.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Στέργιος Μαστρογιάννης): Παυλάκης, Ρέππας, Καραμάνος, Ντοβίνος (57′ Ταρσαναλής), Τσάκος, Κατσαούνος, Πρασσάς (57′ Χαλούβας), Κατσούλας, Μανιάτης (57′ Σέχι), Λάιος (85′ Καλύβας), Κοντός (75′ Θανόπουλος).
ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Νίκος Ζουμπατόπουλος): Ιωαννίδης, Κούκουρας, Τιμολέων, Κολιός, Ζαμάνης (60′ Δαρδαμάνης), Γούλας, Παπαχρήστος, Μαράνος, Γλογοβίτης, Φούντας (90′ Τζανετής), Παπακωνσταντίνου (87′ Πρόβατος).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)