Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
Δόξα Πειραιά – Αμπελακιακός 0-1
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ampelakiakos20-21-1.jpg)
Με ένα πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Κίντι Ζώτο στο 68’ , ο εκ των πρωτοπόρων Αμπελακιακός πέρασε χωρίς απώλειες από την Νίκαια όπου επικράτησε με 0-1 της Δόξας Πειραιά και συνέχισε την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα.
Αντίθετα η ήττα αυτή ήταν η πέμπτη για τους γηπεδούχους σε ισάριθμους αγώνες
Διαιτήτευσε ο Μπαλαχούτης
ΔΟΞΑ ΠΕΙΡ.:Κωνσταντινίδης, Χαραλαμπίδης, Αχείμαστος, Τσούλα, Παπαϊωάννου, Πιερράκος, Παρίσης( 46’ Μισκεδάκης) Γαλανομάτης( 64’Πατσατζόγλου) Κοντός( 88’ Μακρής) Κοσκινάς( 80’ Σάμι), Αγγελακόπουλος( 88’ Ζάκο)
ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ: Καρνέσης, Πέτσι, Ιλάνογλου( 66’ Περράκης) Χαλούλος, Θεοδοσίου, Σγούρδας, Μιχαλάκης, Μπούτσης, Ζώτο Κίντι, Μάρα, Σταφσουλάι( 90’ Ραπατζίκος )
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login