Β΄ Ε.Π.Σ.Α.
Επέστρεψε στις νίκες ο Τριφυλλιακός, 2-1 τη Λαύρα Αργυρούπολης
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2015/12/trifilliakos1-e1449976048500.jpg)
Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε ο Τριφυλλιακός, που επικράτησε επί της Λαύρας Αργυρούπολης με 2-1.
Εφτασε έτσι τους 13 βαθμούς και ανέβηκε στην 5η θέση, ενώ η Λαύρα έμεινε στους 12 και υποχώρησε στην 6η θέση.
Ο Γεωργίου στο 39′ έκανε το 1-0, και ο ίδιος παίχτης στο 60′ με απευθείας φάουλ έκανε το 2-0. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 90+2′ ο Κουλουρίδης με κεφαλιά.
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ: Κατσιγίνης, Στρουμπούλης, Καλεπουδάκης, Παρδάλης, Κατσαρός, Πανταζής, Μαλέλι, Χάνι (60′ Τριπερίνας), Γεωργίου, Χάβος, Μακρής (62′ Παυλόπουλος)
ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Γουλής, Γκίκα, Παπαγεωργίου (65′ Σημαιάκης), Τσαπατσάρης (20′ λ.τρ. Μυλωνίδης), Λύτρας, Τρουλλινός (65′ Κωτσαλάς), Μαυρόπουλος, Πολυμερόπουλος, Κουλουρίδης, Κολάι, Σκούρας.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)