Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Ζωφριά- Θρασύβουλος 1-1
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2019/09/megarikos-zofria-e1568575591594.jpg)
Δεν ανέδειξε νικητή η συνάντηση ανάμεσα σε Ζωφριά και Θρασύβουλο στο γειτονικό ντέρμπι, με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1 και ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 24’ με δέκα, λόγω αποβολής του Τσιάκαλου(ανατροπή σε τελευταίο επιθετικό).
Παρόλα αυτά η ομάδα του Χρήστου Ράλλη ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπουραντά στο 68’(ανατροπή Πανάκια). Η ομάδα της Φυλής ισοφάρισε στο 82’ με αυτογκόλ του Σταύρου.
Παράπονα έχει η Ζωφριά από το διαιτητή Φίτσα, όσον αφορά τον πειθαρχικό έλεγχο.
ΖΩΦΡΙΑ: Γελάρδος, Σταύρου, Καλαμποκανάς, Κατσαρός, Τσιάκαλος, Μαυρομίχαλος, Πανάκιας, Σούλα(67’ Μπογιατζής), Φελλάς(72’ Καγιούλης), Ιωσηφίδης(46’ Ράγκος), Μπουραντάς(81’ Σεφερλής).
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μποζίκης, Πλαβούκος Δ.(56’ Κώτσος), Αγγέλου Ι.(56’ Καβάκος), Ζέρβας, Γκετσάι, Λέλος, Κωνσταντινίδης, Σπηλιόπουλος, Σπυρόπουλος, Μανασίδης, Ευθυμιάδης(78’ Αργκίρα).
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login