A' Ε.Π.Σ.Α.
Ηλιούπολη – Λυκόβρυση 1-0
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2020/01/ilioupoli2019-20-e1579603831722.jpg)
Στην δεύτερη θέση της κατάταξης βρέθηκε από το απόγευμα ο ΓΣ Ηλιούπολης που νίκησε 3-0 την Λυκόβρυση και παράλληλα επωφελήθηκε της απώλειας των Σουρμένων .
Η ομάδα του Βαγγέλη Γαλάνη είχε πολύ καλά διαστήματα και σκόραρε τρεις φορές με τους Σαλαπάτα στο 13΄ (πέναλτι σε ανατροπή του Ορφανού), Γάγγο στο 37’( σουτ έξω από την περιοχή) και Γκούγκα στο 62΄με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.
Η ομάδα του Κώστα Ιωάννου στάθηκε καλά στο πρώτο μέρος, έχοντας και δυο καλές προσπάθειες με τους Καβαλάρη και Σταματέλο που δεν καρποφόρησαν.
Διαιτητής ήταν ο Κατοίκος με βοηθούς τους Ακριβό και Κολλιάκο.
ΓΣ Ηλιούπολης (Βαγγέλης Γαλάνης): Τικταπανίδης, Καλαντζής (52′ Κωτσερίδης), Μπούτιβας (83′ Αγκόλι), Θυμιανός, Αγοραστός, Γεωργιάδης, Γάγγος (76′ Καραπάτης), Σταύρου, Γκούγκας, Σαλαπάτας, Ορφανός (83′ Φούφας).
AO Λυκόβρυσης (Κώστας Ιωάννου): Κέμπας, Ματσίγνκος (75′ Ραυτόπουλος), Γεωργόπουλος (70′ Μπουσάι), Σουλιώτης, Αναγνωστόπουλος, Καβαλάρης, Μιλάνι, Τασιούδης (80′ Γιουλάτος), Παπαδόπουλος, Σταματέλος, Μάρκου (46′ Βυθούλκας).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login