Β΄ Ε.Π.Σ.Π.
Κρέμασε τα γάντια του ο Σαμαράς των Αστεριών Δραπετσώνας
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2015/02/argonaftis-asteria-drapetsonas.jpg)
Ολοκληρώθηκαν με πλήρη επιτυχία οι αγώνες των πλέι άουτ για τα Αστέρια Δραπετσώνας.. Σε τρεις αγώνες η ομάδα πέτυχε ισάριθμες νίκες και παρέμεινε πανηγυρικά στην Β’ Κατηγορία .
« Από την αρχή της σειράς αυτών των αγώνων είχαμε ξεκαθαρίσει πως ο στόχος μας ήταν να πετύχουμε μόνο νίκες , ανεξάρτητα από το αν θέλαμε ή όχι τους βαθμούς » δήλωσε ο Γενικός Αρχηγός Χρήστος Τράκας και συμπλήρωσε:
«Εμείς ενδιαφερόμαστε μόνο για το τι θα κάνει η ομάδα μας και σε κάθε παιχνίδι στοχεύουμε στη νίκη. Δεν μας ενδιαφέρει αν καίγεται για βαθμούς ο κάθε αντίπαλος .»
* Το προχθεσινό αγώνα με τους Φιλάθλους ήταν το τελευταίο για τον τερματοφύλακα της ομάδας Λευτέρη Σαμαρά .
Ο 39χρονος πορτιέρο « κρέμασε τα γάντια του» , αλλά θα συνεχίσει να βοηθά την ομάδα από άλλο πόστο. Ήδη είναι κοντά στη διοίκηση ενώ ενδέχεται να γίνει και συνεργάτης του Γιάννη Πολίμου στο τεχνικό τιμ.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login