Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.
Κριός Ασπροπύργου- Αίας Παραλίας 0-0
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2016/09/pirixios-aias-paralias-e1473025129233.jpg)
Χωρίς γκολ 0-0 έληξε το Ασπροπυργιώτικο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Κριό και Αίαντα στο γήπεδο της Γκορυτσάς, και έτσι η κατάσταση στην κορυφή παρέμεινε αμετάβλητη.
Ο Αίας από το
Ρετζέπι 24′ έπαιζε με δέκα, καθώς αποβλήθηκε ο Ρετζέπι, που ανέτρεψε τον Μεϊμαρίδη, ενώ έβγαινε σε υποσχόμενη επίθεση. Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα για αρκετό χρόνο, ο Κριός δεν μπόρεσε να καταβάλει τον γενναίο Αίαντα, αλλά διατηρεί την πρωτιά στη βαθμολογία.
Διαιτήτευσε ο Χρόνης.
ΚΡΙΟΣ: Σοφιανίδης, Μαζμανίδης(82′ Δρούσιας), Πουρουζίδης(74′ Αδελφόπουλος), Μιχαηλίδης, Σφακιανάκης Αντ., Χαϊντούτης(89′ Συμεωνίδης), Σφακιανάκης Αγγ., Λακάι, Μεϊμαρίδης, Τόλας, Γεωργιάδης.
ΑΙΑΣ: Θωμάς, Μπραχιμάι, Βλάχος, Δρούγος Μ., Ρετζέπι, Ντερβισάι, Καρόλι, Ρούπας, Λέκα, Δρούγος Δ., Ανδρουτσόπουλος.
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)