Ε.Π.Σ.Α

Μισή ντουζίνα γκολ ο Ακάδημος

Έξι γκολ ο Ακάδημος Αμαρουσίου.

Με το ευρύ 6-0 επιβλήθηκε ο Ακάδημος Αμαρουσίου της Μεταμόρφωσης στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας της ομάδας των βορείων προαστείων.Η ομάδα του Ακάδημου αντιμετώπισε δυσκολίες μέχρι το 20΄όταν και άνοιξε το σκορ με καρφωτή κεφαλία ο Εμίρης. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι μετατράπηκε σε μονόλογο και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου έκαναν τέσσερα τα γκολ τους.Σκόρερ ο Μαραβελάκης Ηλίας και ο Ρεγούλης Νίκος(2).Στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποίηθηκαν πολλές αλλαγές και χάθηκε ο ρυθμός του αγώνα.Το 5-0 έγραψε ο Πολλάκης Ηλίας με άπιαστο σουτ,ενώ το τελικό 6-0 έκανε ο Σαλματάνης Βασίλης που τελείωσε ιδανικά τη φάση έπειτα από πολύ καλή πάσα του Πολλάκη. Η ομάδα της Μεταμόρφωσης ήταν καλή στα πρώτα 20΄αλλά δεν είχε διάρκεια κάτι το οποίο πρέπει να βελτιώσει αν θέλει να τα πάει καλά στα επίσημα.

Ακάδημος: Σκαματζούρα(Φελέσκουρας), Κασκούρας, Χαρίσης(Μούστα), Μαραβελάκης Στέλιος, Μαραβελάκης Ηλι(Νικολαϊδης), Μπρίλης(Ντάτης),  Κοβός,Ρεγούλης(Ντούτσης),Εμίρης, Σαλματάνης, Πολλάκης.