Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Νέο Ικόνιο – Ήφαιστος 0-3

Το εντυπωσιακό σερί του Ηφαίστου συνεχίστηκε . Η  ομάδα του Βασίλη Ιωαννίδη πέρασε άνετα και από το Πέραμα όπου επικράτησε με 0-3 του Νέου Ικονίου και πέτυχε την έβδομη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο 40’ ο Μπένα άνοιξε το σκορ.  Ωστόσο οι γηπεδούχοι στο 44’ έμειναν με 9 παίκτες . Αρχικά αποβλήθηκε ο Λαγάνης με 2η κίτρινη κάρτα και αμέσως μετά ο Παπασταθόπουλος που ,απώθησε τον διαιτητή Παρισσόπουλο όπως γράφει ο  τελευταίος στο φύλλο αγώνος . Οι του Νέου Ικονίου διαμαρτυρήθηκαν έντονα θεωρώντας ότι οι αποφάσεις του ρέφερι ήταν ιδιαίτερα αυστηρές.

Στην επανάληψη οι πρωτοπόροι σημείωσαν δυο ακόμα τέρματα μέσα σε λίγα λεπτά με τους Μεταξά στο 77’ και Κρίστο στο 80’

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ : Βορρίσης, Σακάλογλου( 70’ Μπατζάκας) , Παπασταθόπουλος, Παγώνης, Λαγάνηςμ, Αράπι, Δρογγίτης( 65΄Ιωαννίδης) , Κόντζογλου, Σταυράκογλου( 61΄’ Δριβάκος) , Κοντογιώργης, Μπακοθανάσης( 72’ Λεμοντζής)

ΗΦΑΙΣΤΟΣ : Σπαχίου, Παπαδάτος Δ.( 60-‘ Ντιαλό ), Κοψίδας, Λοκόσης, Βασίου, Αμπάς( 79’ Κούτρης) Σιδηρόπουλος( 75΄Παπαδάτος Κ.) Μεταξάς, Χανιώτης, Κρίστο( 79’ Φάλο), Μπένα