Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Παναγιώτης Καλαϊτζίδης: Χρειαζόμασταν πολύ αυτή τη νίκη

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 4-1 επί της Αλσούπολης πήρε η Λαύρα Αργυρούπολης, επιστρέφοντας έτσι στις νίκες.

Ο προπονητής της ομάδας Παναγιώτης Καλαϊτζίδης μίλησε στην ιστοσελίδα μας, και ας δούμε τι μας είπε…

Μετά από 4 συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα (3 ισοπαλίες 1 ήττα) αναζητούσαμε μία νίκη η οποία να μπορεί να μας δώσει βαθμολογική ώθηση.

Στο παιχνίδι μα την Αλσούπολη είχαμε μια εξαιρετική προσέγγιση και πάρα πολύ καλή απόδοση σε τακτικό επίπεδο. Παρόλο που ισοφαριστήκαμε γρήγορα καταφέραμε να αντιδράσουμε και να πάμε στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο ευτυχήσαμε να βρούμε αμέσως και τρίτο γκολ οπότε νομίζω ότι κάπου εκεί τελείωσαν όλα.

Πρέπει να αφήσουμε γρήγορα στο παρελθόν όμως το προηγούμενο παιχνίδι και να δώσουμε την προσοχή μας στο επόμενο αφού θα υποδεχθούμε την καλύτερη ομάδα του ομίλου μας και ίσως της Β κατηγορίας. Ελπίζω να έχουμε και σε αυτό το παιχνίδι την κατάλληλη συγκέντρωση και την απαραίτητα υψηλή απόδοση για να ανταπεξέλθουμε στις δυσκολίες που θα μας θέσει ο Κένταυρος Βριλησσίων…