stoplekto
Πόρος: Ανακοίνωσε Κλάδη!
Μετά την παιρέτηση του Βασίλη Ξανθοπουλο απο τη θέση του προπονητή, η ομάδα του Πόρου συμφώνησε με το Κώστα Κλάδη
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2011/11/poros66666-e1320102227807.jpg)
Η ομάδα της Αργολίδας ανακοίνωσε ήδη από χθες το Καλαματιανό προπονητή Κώστα Κλάδη. Ο έμπειρος προπονητής έχει δουλέψει σε αρκετές ομάδες Δ’ Εθνικής ιδιαίτερα από τη περιοχή της Μεσσηνίας όπως στο Πάμισο Μεσσηνίας, Μιλτιάδης και στο Μεσσηνιακό. Ο νέος προπονητή μίλησε για τους στόχους που έθεσαν μαζί με τη διοίκηση αλλά και για το δύσκολο παιχνίδι της πρεμιέρας απέναντι στη Κόρινθο. Αρχικά ο Κώστας Κλάδης αναφέρθηκε στα θέματα που έπεσαν στο τραπέζι, στις πρώτες συζητήσεις που είχε με τη διοίκηση, τονίζοντας τα εξής: « Δεν συζητήσαμε πολλά πράγματα με τη διοίκηση. Μιλήσαμε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο σύλλογος, καθώς ξεκίνησε αργά τη συγκρότηση του. Θα πρέπει από πλευρά μας, να κάνουμε μεγάλη προσπάθεια, ώστε να διατηρήσουμε τη ομάδα στη κατηγορία. Ο βαθμός δυσκολίας είναι μεγάλος αλλά χρέος μας είναι να προσπαθήσουμε.» Ο νέος τεχνικός αναφέρθηκε και στο παιχνίδι της πρεμιέρας με τη Κόρινθο, τονίζοντας: «Τη Κυριακή έχουμε να αντιμετωπίσουμε ένα δύσκολο αντίπαλο , όπως είναι η Κόρινθος. Είναι μια έτοιμη ομάδα με καλούς και έμπειρους ποδοσφαιριστές και ένα απο τα φαβορί για τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Απο την πλευρά μας θα προσπαθήσουμε για ό,τι καλύτερο.»
Kυριάκος Παντζαρίδης
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login