Β΄ Ε.Π.Σ.Α.
Σεφτέ στις νίκες ο Άτλας Κυψέλης, 1-0 εκτός την Άμιλλα Περιστερίου
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2023/05/atlas.jpg)
Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο Άτλας Κυψέλης επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας επί της Άμιλλας Περιστερίου και πήρε την πρώτη νίκη του.
Έφτασε έτσι τους 3 βαθμούς, ενώ η Άμιλλα ηττήθηκε για τρίτη συνεχόμενη φορά.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 40′ ο Σινομάτι, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν και 4 (!!!) δοκάρια. Δύο ο Σινομάτι και από ένα οι Καβαλιέρης και Αποστολάκης.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΊΟΥ: Κανελλόπουλος, Κατσιμπούλας, Αγγελόπουλος, Σώκος, Βογιατζής (80′ Καΐσας), Κατσιούλας, Χότζα (65′ Καπίρης), Ράλλης (80′ Μπεν), Ριζόπουλος (65′ Ρεπάι), Καλόγηρος, Κλάδης.
ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Λάτσης, Λιβάνιος, Ντε Άμπρο (53′ Ριζογιάννης), Καραφλής (10′ λ.τρ. Κοσμίδης), Μαρμαράς, Τελάι, Ούντζιου (80′ Κόστα), Νάσι, Σινομάτι, Καβαλιέρης, Αποστολάκης.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)