Connect with us

Κύπελλο Ε.Π.Σ.Π.

Στα πέναλτι ο Φαληρικός την πρόκριση

Εύστοχος από την άσπρη βούλα ο Φαληρικός.

Published

on

Πιο εύστοχος στα ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι ο Φαληρικός κατέβαλε με 5-3(0-0 κ.δ. και παράταση) τους Νέους Ευγενείας και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Πειραιά.. Από την μεριά του Φαληρικού στη διαδικασία των πέναλτι ευστόχησαν και οι πέντε, Μαυράκης, Κουτσόπουλος, Θεολόγου, Τσίρμπας και Λεντής. Από τους Νέους Ευγενείας σκόραραν οι Κανταρτζής, Αθανασάκης και Σκλάβος, ενώ αστόχησε ο Λοξός(μπλόκαρε ο Λεντής).

Άριστος ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Λεντής, Τσότσογλου Γ., Πεκίνι(102′ Μπερλής), Τσίρμπας, Γιαννακόπουλος, Μαυράκης ,Γαλανομάτης(70′ Βηριώτης), Μαρωνίτης, Λέζο, Κουτσόπουλος, Γιαλελής(65′ Θεολόγου).

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ: Βλαχόπουλος, Παλιοκρασάς, Βασιλειάδης, Σκλάβος, Αθανασάκης, Λοξός, Κανταρτζής, Στελάτος, Γρούνης, Σπύροπουλος(87′ Αγγελετόπουλος), Χαλκιάς(100′ Σακελαρίου).

 

 

 

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

stoplekto

Το πρόγραμμα αγώνων του Κυπέλλου (Δ΄ Φάση)

Published

on

Η Επιτροπή Στατιστικής Ανάπτυξης & Κυπέλλου ενημερώνει για το πρόγραμμα διεξαγωγής των  αγώνων της  Δ΄ Φάσης του Κυπέλλου ερασιτεχνών που είναι το  εξής:

 

ΤΕΤΑΡΤΗ (30/10)

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – Γηπ. Παρ. Τζιτζιφιών (ώρα 15.00)

ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – Γηπ. Μοσχάτου (ώρα 15.00)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ (6/11)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- Γηπ. Ρέντη

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – Γηπ. Αμπελακίων

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – Γηπ. Μοσχάτου

 

ΤΕΤΑΡΤΗ (13/11)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ/ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Γηπ. Νικαίας

ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Γηπ. Αίγινας

ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ  –  Γηπ. Ρέντη

 

 

Continue Reading

stoplekto

Δυνατά ζευγάρια η Δ’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση της δ’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν:

Προοδευτική- ΑΕ Θύελλα Αχιλλέα Κορυδαλλού

Ατρόμητος Πειραιά- ΑΕ Μοσχάτου

Αμπελακιακός- Χαραυγή

Ίκαρος Καλλιθέας- Εθνικός Πειραιά

ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας- Ερμής Κορυδαλλού

Φίλαθλοι- Αίας Σαλαμίνας

Θύελλα Μοσχάτου- ΑΠΟ Κερατσίνι

Ήφαιστος- Ελλάς Ποντίων

 

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στις 30/10, 6/11 και 13/11.

Continue Reading

LIKE