3ος Όμιλος

Στα “χασομέρια” ο Παναρκαδικός 2-1 τον Αιολικό

Με τέρμα του Σαλαπάτα στο 90+2′, ο Παναρκαδικός επικράτησε με 2-1 του Αιολικού, σε ματς που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους με τον Μέλλο και θα μπορούσαν σε αρκετές φάσεις στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους να «καθαρίσουν» τη νίκη, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ο Αιολικός «πάγωσε» την Τρίπολη στο 80′ ισοφαρίζοντας 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέρι για να έρθει τελικά ο Σαλαπάτας  με κεφαλιά στις καθυστερήσεις να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, που μείωσε τη διαφορά από τον δεύτερο Παναργειακό στον έναν βαθμό. Να σημειωθεί ότι στο 5′ λεπτό η ομάδα της Μυτιλήνης είχε δοκάρι με φοβερό σουτ του Κέρι.

Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Πετρόπουλος, Γογωνάς, Καστριτσέας, Ζαχαράκης, Μπίσσιας, Μέλλος, Αρδάμης, Γαρυφαλλόπουλος, Π. Σαλαπάτας, Κώτσιρας

Αιολικός: Ζαχαρής, Κλάδης, Καλαγκάνης, Σαλταμάρας, Βαγγέλης, Κριπιντίρης, Τσιλιγκίρης, Μίχος, Αθανασόπουλος, Κέρι, Κρητικός