Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Στην παράταση ο Παλληνιακός 3-1 τον Νικολακάκη

Η Παλλήνη με δύο γκολ στην παράταση πέρασε από τον Κόκκινο Μύλο αποκλείοντας τον Νικολακάκη με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Καραβού στο 33΄ μπήκαν οδηγοί στο σκορ. Ισοφάρισε για τους γηπεδούχους ο Μαβίδης στο 44΄ κάνοντας το 1-1.

Το ισόπαλο αυτό αποτέλεσμα διατηρήθηκε και στην επανάληψη. Όπου ο Παλληνιακός έριξε στον αγώνα Κολοτούρο, Δημογιάννη, Κοβάνη και Κυριόπουλο.

Στο δεύτερο μέρος της παράτασης ο Κοβάνης στο 112΄ έκανε το 1-2 και στο 115΄ ο Λάζαρης το 1-3. Με τη νίκη του αυτή ο Παλληνιακός, πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.