Connect with us

stoplekto

Τα πλέι οφ στη Γ’ ΕΠΣΠ (15/5)

Published

on

Σαλαμινομάχοι- Πυθαγόρας 0-1

 

Ένα βήμα πιο κοντά στην επιστροφή του στη Β’ Πειραιά είναι ο Πυθαγόρας, καθώς πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στα πλέι οφ, επικρατώντας με  1-0 των Σαλαμινομάχων και με μια ισοπαλία την τελευταία αγωνιστική επί της ΑΕ Σαλαμίνας πανηγυρίζει την άνοδο. Αντίθετα οι νησιώτες έμειναν εκτός διεκδίκησης, παρά το γεγονός ότι είχαν ξεκινήσει από την πρώτη θέση…

«Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Δημήτρη Μάνσαλη ο  Καρπάθιος στο  69’.

Σωστός ο διαιτητής Ζησιμόπουλος.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Τούτσης, Σοφράς, Μαγιάτης, Ευαγγέλου Γ., Κωνσταντινίδης, Λυγνός, Φουρίκης(90’ Γκάνιεβ), Σεργίδης, Μπούζι(62’ Κούκης), Ευαγγέλου Γου.(32’ Μονιός), Πασάλης(82’ Ζαχαρίας).

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Λιοκουκουδάκης, Σαραντόπουλος, Παπαδρόσου, Καρπάθιος, Τρίτσας, Τριανταφύλλου, Κυριτσιμπασάκης(90’ Μετούσι), Αθανασίου, Μαρτσόπουλος(65’ Κωνσταντίνου), Ιωσηφίδης(90’ Αναστάσης), Δαμαλίδης(90’ Κοκκίνης).

 

ΑΕ Σαλαμίνας- Μιθριδάτης 3-1

 

Στο κόλπο της ανόδου μπήκε δυναμικά η ΑΕ Σαλαμίνας, καθώς κατάβαλε με 3-1 τον φιλότιμο Μιθριδάτη και χρειάζεται μόνο νίκη την τελευταία αγωνιστική επί του Πυθαγόρα για να κατακτήσει την πρώτη θέση των πλέι οφ, που οδηγεί στην Β’ Πειραιά.

Σκόρερ των Σαλαμίνιων οι Ιλάνογλου(29’), Πούτος(40’) και  Σκιαθίτης(79’).

Για την ομάδα του Βασίλη Τσιάκαλου, που παραμένει στη Γ’ Κατηγορία, σκόραρε ο Μεμαϊντίνι στο  60’.

Οι νικηρές στο 87’ έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Παρθένη(2η κίτρινη).

Καλός ο διαιτητής Πουλόπουλος.

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Τσαγκάρης, Πάλλας, Παπαπαναγιώτου, Παρθένης, Σιγάλας Ν., Ντούκα, Πανταζής Χ., Πέτσι(58’ Δουμένης), Πούτος, Σκιαθίτης(85’ Μακρής), Ιλάνογλου.

ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ: Περδικούρης, Λιβάνιος, Σκάβαλης(78’ Κυρίτσης), Τσότα, Τσίγκος, Μίντσεβ, Μεμαϊντίνι, Τσιμπλάκης(73’ Φιλίδης), Κωναταντάτος(79’ Μαυρομμάτης), Βασιλικός, Λίκα(79’ Φιλιππάκος).

stoplekto

Λύση συνεργασίας Δημητρόπουλου με Νικολακάκη

Published

on

By

Τη λύση της συνεργασίας του με τον σύλλογο του Νικολακάκη έκανε γνωστό μέσα από το προσωπικό του ιστολόγιο ο Γιώργος Δημητρόπουλος.

Ο έμπειρος τεχνικός έχει να επιδείξει μία εξαιρετική πορεία με την ομάδα του Μενιδίου στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣΑΝΑ, καθώς για οκτώ αγωνιστικές ήταν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογικής κατάταξης, διατηρούσε την καλύτερη επίθεση και τον καλύτερο συντελεστή τερμάτων, ενώ έχει φτάσει το σωματείου στους 16 του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.

Πλην όμως προσωπικοί λόγοι την δεδομένη στιγμή, τον αναγκάζουν να διακόψει την συνεργασία του με τον σύλλογο καθώς θα στρέψει όλη του την προσοχή στην ολοκλήρωση της Γ΄ φάσης για το δίπλωμα UEFA A, η οποία διεξάγεται στο Αγρίνιο από 28 Νοεμβρίου έως 5 Δεκεμβρίου.

Γράφει η Πέγκυ Παρίση
peggyparisi@outlook.com

Continue Reading

stoplekto

Το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ (16-17/11/19)

Published

on

ΕΠΣΑΝΑ - Α΄κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ

Α Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
9. ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ Καλυβίων Σάββατο 16/11/19 15:00
10. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ Δεν θα διεξαχθεί Κυριακή 17/11/19 00:00
11. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ Αγίου Στεφάνου Κυριακή 17/11/19 15:00
12. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ Κρυονερίου Κυριακή 17/11/19 15:00
13. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ – ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ Αγίας Μαρίνας Κυριακή 17/11/19 15:00
14. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ Διονύσου Κυριακή 17/11/19 15:00
15. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ Βούλας Κυριακή 17/11/19 15:00
16. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΑΝΟΙΞΗ Γλυκών Νερών Κυριακή 17/11/19 15:00
Β Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
17. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ Κρυονερίου Σάββατο 16/11/19 15:00
18. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ Σταμάτας Σάββατο 16/11/19 15:00
19. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ Καλάμου Σάββατο 16/11/19 15:00
20. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ Λαυρίου Γιώργος Ραφιάς Σάββατο 16/11/19 15:00
21. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Νέας Μάκρης Σάββατο 16/11/19 15:00
22. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ Δροσιάς Σάββατο 16/11/19 15:00
23. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Παλαιάς Φώκαιας Σάββατο 16/11/19 15:00
24. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ ΔΑΚ Παιανίας Κυριακή 17/11/19 15:00
Γ Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
25. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ ΔΑΚ Παιανίας Σάββατο 16/11/19 15:00
26. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ Πολυδενδρίου Κυριακή 17/11/19 15:00
27. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ Κερατέας Κυριακή 17/11/19 15:00
28. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ Διώνης Κυριακή 17/11/19 15:00
29. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ Λαυρίου Γιώργος Ραφιάς Κυριακή 17/11/19 15:00
30. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ Άνοιξης Κυριακή 17/11/19 15:00
31. ΑΟ ΑΥΛΩΝΟΣ 1958 – ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ Αυλώνα Κυριακή 17/11/19 15:00

Continue Reading

LIKE