stoplekto
Τον Φόνσο ο Ίκαρος Καλλιθέας
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2015/08/Fonsos.jpg)
Σε μια πολύ καλή μεταγραφή προχώρησε ο Ίκαρος Καλλιθέας, που πήρε τον 21χρονο δεξιό μπακ χαφ Ιωσήφ Φόνσο. Ο παίκτης παρά το νεαρό της ηλικίας του, έχει αρκετή εμπειρία στην Κατηγορία, καθώς την τελευταία διετία ήταν αναπόσπαστο κομμάτι της Θύελλα Μοσχάτου. Συγκεκριμένα τα τελευταία δυο χρόνια o ταλαντούχος ποδοσφαιριστής είχε 53 συμμετοχές σε πρωτάθλημα και Κύπελλο για τους Μοσχατιώτες και συνέβαλε σημαντικά στην παραμονή της Θύελλας στην Α’ Πειραιά.
Ο Ίκαρος Καλλιθέας φέτος θα κατεβάσει στο πρωτάθλημα μια καινούρια ομάδα, με πολλούς νέους ποδοσφαιριστές στο ρόστερ του και με προπονητή τον Γιώργο Δρακόπουλο υπάρχει πίστη για μια ακόμη πετυχημένη σεζόν.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login