Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Τριγλία Ραφήνας – Θησέας Ν. Μάκρης 2-1

Την έκτη της διαδοχική νίκη πέτυχε η Τριγλία στην Ραφήνα επί του Θησέα Ν. Μάκρης με σκορ 2-1 και μάλιστα με ανατροπή του σκορ.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, είχε δύναμη και ένταση. Στο 24΄ προηγήθηκε ο Θησέας με τον Καραβατάκη 1-0.

Στο 30΄ είχαμε την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Τασσόπουλου για τους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να παίξουν τα υπόλοιπα εξήντα λεπτά με δέκα παίκτες. Δύο λεπτά πριν στο τέλος στο 43΄, ο Βίλα έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος η Τριγλία μπήκε δυνατά και με τον Σένε στο 53΄ έγραψε το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.
Ένα λεπτό μετά το 2-1 στο 54΄, αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα ο Παπαδιονυσίου για την Τριγλία .