5ος Όμιλος

Όρθιο το Κερατσίνι στο Καμάρι

Νικηφόρο σερί τέλος για την Θύελλα Καμαρίου καθώς για την 6η αγωνιστική του 5ου ομίλου έμεινε στο 1-1 με το Κερατσίνι που αποτέλεσε σκληρό Καρύδι για τους Σαντορινιούς.

Πλέον, η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ βρίσκεται μόνη πρώτη στην βαθμολογία ωστόσο θα περίμενει το αποτέλεσμα της Καλλιθέας με τον Εθνικό για να δει εάν θα παραμείνει σε αυτή τη θέση, εάν θα αποκτήσει συγκάτοικο ή εάν θα βρεθεί στην 2η θέση.

Όσον αφορά τον αγώνα, ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους με τον Ζέλο στο 8′ με κεφαλιά να κάνει το 1-0.

Στο 26′ ο Ντιρμίσι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στα υπόλοιπα λεπτά η Θύελλα έψαξε το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα όμως το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους.

Το Κερατσίνι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 85΄ο Σκεντεράι αντίκρισε τη 2η κίτρινη κάρτα για θέατρο από τον ρέφερι, ενώ στο 91′ ο προπονητής των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε επίσης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο τέλος της αναμέτρησης δημιουργήθηκε ένταση έξω από τα αποδυτήρια, η οποία έληξε με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

Οι καλύτερες φάσεις

8′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Έγινε η σέντρα από τα δεξιά, ο Ζέλο βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής και με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0.

11′ Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Φύτρος έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.

26′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. Ο Χατζησοφρωνίου εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντιρμίσι με κεφαλιά από την μικρή περιοχή ισοφάρισε.

29′ Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Καραλής έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

39′ Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Φύτρος έκανε το σουτ, ο Κούμπουλας απέκρουσε

40′ Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Καραλής έκανε την κοντινή προβολή αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

46′ Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Αργυρίου έκανε το σουτ, με τα πόδια έδιωξε ο Κούμπουλας.

70′ Διπλή φάση για την Θύελλα. Ο Αργυρίου προσπάθησε να σκοράρει αλλά οι αμυντικοί του Κερατσινίου έδιωξαν την μπάλα πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια το σουτ του Καραλή κόντραρε.

72′ Καλή φάση για το Κερατσίνι. Ο Αργυρίου έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα.

83′ Καλή στιγμή για την Θύελλα. Ο Αργυρίου έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε παράλληλα.

85′ Ο Σκεντεράι αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για το Κερατσίνι.

90′ Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο προπονητής του Κερατσινίου, Καλύβας

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές): Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάϊ (55′ Μαλάι), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Φύτρος, Ζέλο, Σιμιτσής (64′ Γεωργιάδης) Αργυρίου, Καραλής (84′ Μαυρομάτης), Ηλιόπουλος

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Θεόφιλος Καλύβας): Κούμπουλα, Σφυρογιαννάκης, Μηλιώτης, Αγγελάκης, Βαττήσε, Χατζησοφρωνίου (88′ Τριμπόνιας), Μπόρι (72′ Καρέλης), Χαρίτος, Ελέζι (91′ Σταυρόπουλος), Σκεντεράι, Ντιρμίσι (81′ Ροκάι)