Άγιοι Ανάργυροι – Καματερό 1-1

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ντέρμπι των δυτικών προαστίων ανάμεσα στους Αγίους Αναργύρους και το Καματερό.

Στο πρώτο μισό του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και τρία λεπτά πριν το σφύριγμα του ρέφερι της αναμέτρησεις για την ανάπαυλα κατάφεραν να «βρουν» δίχτυα με τον Μήνου να πλασάρει από κοντά για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο  οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο είχαν την κυριαρχία και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σταματάκη στο 57’. Στην εκπνοή του ματς είχαν την ευκαιρία να πανηγυρίσουν την νίκη αλλά ο Χειμωνίδης από πλεονεκτική θέση νικήθηκε από τον Αναγνωστόπουλο

Διαιτητής ήταν ο Ευαγγέλου και βοηθοί του οι Δανέζης και Γεωργακόπουλος.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Σαράντης, Γκλοντεράι (46′ Μαρκάκης), Καριατλής, Μυστρίδης, Χειμωνίδης, Παναηλίδης (46′ Σταματάκης), Λέκκας, Σερδενές, Βυζανιάρης Γ., Φιλιππίδης, Καλογριάς.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Αναγνωστόπουλος, Καζάντζης, Τρακόσης, Μιχαλόπουλος, Μπάλαρης, Κλωνάρης, Πλατανιάς (35′ Ανδριτσόπουλος), Μανάρας, Μήνος (73′ Καραχάλιος), Βασιλείου, Κουνάδης Δ. (62′ Τριάντης).