Άγιος Ιερόθεος – Αθηναϊκός 2-0

Σπουδαία νίκη με 2-0 σημείωσε ο Άγιος Ιερόθεος επί του Αθηναϊκού με τα δύο τέρματα στο πρώτο 25λεπτο. Ο Νιζάμης στο 15’ άνοιξε το σκορ και δέκα λεπτά αργότερα ο Τζωρτάτος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Σην εκπνοή του αγώνα ο Ζαχαρόπουλος Γ. αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του ρέφερι Ζαραβίνου καθώς χτύπησε εκτός φάσης τον συνονόματο του Σωτήρη.

Διαιτήτευσαν οι Ζαραβίνος, Αργυρός, Τσαγκάρης

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Μηλιώνης, Οικονόμου, Κωτούλιας (80′ Μπακογιώργος), Ντεντόπουλος, Τζωρτζάτος, Λαγκαδηνός, Νιζάμης, Μανταδάκης, Λουκάκης (89′ Ζαχαρόπουλος), Σταυριανός (73′ Φεύγας), Αβίντογλου.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λιάπας, Εμμανουήλ (27′ Κουλουρίδης), Μπαμπούνης, Γαλανός, Φελέκης (70′ Γκίκα), Παπαχειμώνας (83′ Κιλιάς), Ζαχαρόπουλος, Ντε Μπαρτόλο, Ζαμπαράς, Γερακάρης, Φέκας.