3ος Όμιλος

Άνετη πρόκριση για Ερμιονίδα στο Κύπελλο

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε ο εκτός έδρας αγώνας κυπέλλου της Ερμιονίδας με τον Πανασιναικό στο Δρέπανο. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο γεγονός που μαρτυρά και το τελικό σκορ αφού μόλις στο 31΄λεπτό το σκορ είχε γίνει 0-3 και κάπου εκεί είχαν τελειώσει όλα. Η Ερμιονίδα θα περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της στην ημιτελική φάση ο οποίος θα προκύψει από το ζευγάρι Ενωση Λέρνας-ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου πού θα γίνει την Τετάρτη 6 Ιανουαρίου. Στο 11 λεπτό ο Πλαστουργός εκτέλεσε φάουλ από αριστερά , η μπάλα έφτασε στην περιοχή των γηπεδούχων και εκεί ο Μαρίνης με πλασέ μέσα από ένα όμιλο παικτών με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 21΄΄ λεπτό κάθετη μπαλιά του Κιοσσέ στον Σχοινά ο οποίος μπήκε στην περιοχή πέρασε και τον Τσακάλη πλάσαρε για να γίνει το 0-2. Στο 31΄λεπτό ο Πλαστουργός κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή της Ασίνης. Το εκτέλεσε απευθείας ο Τριανταφύλλου για να γίνει το 0-3. Στο 35΄λεπτό δυνατό σουτ του Πλαστουργού η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι του Τσακάλη. Στο 80΄λεπτό σέντρα του Στάικου από δεξιά η μπάλα στον Τριμπόνια που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το τελικό 0-4. Η Ερμιονίδα είχε και τρείς καλές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ όταν ο Τσακάλης σταμάτησε δύο φορές τον Κολλά σε τετ α τετ και μία με τον Σκεντεράι όταν το σούτ που έκανε απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Ενα ευχάριστο απόγευμα πέρασε ο διαιτητής Βαγγέλης Μανούχος και οι βοηθοί του. Πανασιναικός Τσακάλης, Κωστόπουλος, (75΄Κοζανάς), Μακαρατζής, Ψύχος, Παπαδημητρίου, Belba, Topalli, Temelkov, (64΄Μπούρης), Καζάς, Λαπάτας, Παπασαραντόπουλος.

Ενωση Ερμιονίδας : Μουράτης, Παναγιώτου, Σαμαράς, Νταμαρλής, Μπιμπισίδης, Κιοσσές, Σκεντεράι, Μαρίνης,( 64΄Τριμπόνις), Σχοινάς, ( 55΄Σχοινάς), Τριανταφύλλου,( 64΄Στάικος), Πλασυτουργός