Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Άνω Νεάπολη – ΑΕ Νίκαιας 1-3

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕ Νίκαιας, που λύγισε στο τοπικό ντέρμπι με 3-1 την Άνω Νεάπολη.

Οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν τον προβάδισμα με τον Ανδρεάτο στο 43′, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για αυτούς.

Στην επανάληψη η Νίκαια έφτασε στην ανατροπή με γκολ των Σάββα(61′), Θωμά(83′) και Αγουρσαλίδη(90′).

Παράπονα από το βοηθό Πουλόπουλο Α. έχει η Άνω Νεάπολη, καθώς υποστηρίζουν ότι υπήρχε οφσάιντ στο δεύτερο γκολ της ΑΕ Νίκαιας.

Διαιτήτευσε ο Κωνσταντόπουλος.

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Κουλυκούρδης, Ανδρεάτος, Παλαιολόγος (65’ Πάχος Μ.), Παπαδόπουλος Ν., Σπανάκος, Καρνάτος, Γκριτζάπης (65’ Ραμαντάνι), Δημόπουλος, Κόστα (75’ Μανδέκης), Αχλαδιώτης, Χάνα (75’ Καρατζάς).

ΑΕ ΝΙΚΑΙΑΣ: Βαμβακίδης (46’ λ.τρ Μελάς), Χαναφέρης, Πασαμιχάλης, Καζιάνης (78’ Ψαρόπουλος), Σάββας, Σφυρής (65’ Σέβο), Κοκολογιάννης, Παπακίτσος (55’ Καπλανίδης), Θωμάς, Μαργούνης, Αγουρσαλίδης.

• Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλιού ποδοσφαιριστή της Άνω Νεάπολης Πέτρου Γιάμαλη, του 41χρονου ηλεκτροδηγού που έχασε τη ζωή του την περασμένη Τρίτη στο τραγικό δυστύχημα στον ΗΣΑΠ στο ύψος του σταθμού του Αγίου Νικολάου.