Άξιος πρωταθλητής ο Μανδραϊκός, 3-1 στην Παραλία τον Αίαντα

Μια βδομάδα μετά την μαθηματική εξασφάλιση της ανόδου, ο Μανδραϊκός “κλείδωσε” και το πρωτάθλημα. Η ομάδα του Γιώργου Σωτήρχου θριάμβευσε στο ντέρμπι κορυφής επικρατώντας με 3-1 στην Παραλία Ασπροπύργου του τοπικού Αίαντα και πανάξια αναδείχθηκε πρωταθλητής της Β’ Κατηγορίας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 39′ με τον Σκαμαντζούρα.

Στην επανάληψη δύο γρήγορα γκολ των Β0ύκα(52′) και Ταμπουράκη(58′) σφράγισαν τη νίκη για τον Μανδραϊκό.

Ο Αίας ο μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 79′ με τον Δρούγο. Ο τελευταίος είχε και δοκάρι στο 85′.

Διαιτήτευσε ο Λάμπρου.

ΑΙΑΣ: Μποζίκης, Κακλαμάνης, Ντερβισάι, Δρούγος, Ντούρος, Κακούσιος, Ανδρουτσόπουλος(56′ Διονυσόπουλος), Δάουλας(67′ Καρόλι), Σταθακόπουλος, Ρεντζέπης, Μποφίλιος.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Παλιγγίνης, Βλαχόπουλος(46′ Ταμπουράκης), Χαμηλάκης, Έβερετ, Σκαμαντζούρας(82′ Βάσα), Δουδέσης, Βούκα(79′ Βόγκας), Απαζίδης, Φλορέα(82′ Βλαντιμίρ), Γεωργιάδης, Τζαφεράκος.