Άρεσε με Πανιώνιο η Κηφισιά

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε η Κηφισιά σε φιλικό ματς που έλαβε χώρα με τον Πανιώνιο το απόγευμα της Δευτέρας στη Φυλή. Οι κυανόλευκοι πραγματοποίησαν εξαιρετικό ματς ιδιαίτερα για ένα ημίχρονο αφού έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Δημήτρη Βέρμπη να έχει διπλό δοκάρι. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής λίγο αργότερα βρήκε δίχτυα ενώ το δεύτερο γκολ για το συγκρότημα του Δημήτρη Παπασπύρου το σημείωσε ο Γκίκας. Στην επανάληψη, η ομάδα των βορείων προαστίων εξακολουθούσε να πιέζει όμως από δυο αδράνειες δέχτηκε δυο γκολ.

Η ενδεκάδα της Κηφισιάς ήταν η εξής: Γουμάγιας, Γκίκας, Έσλερ, Γεωργίου, Καρακώστας, Τεγούσης, Γκέζος, Καραδέμητρος, Παλαηρούτας, Υπο Δοκιμήν, Βέρμπης. Στο β’ μέρος έπαιξαν Μουσταφίδης, Αλεξανδρόπουλος, Ρόππας, Καλδέλης, Χρονόπουλος, Δρακόπουλος, Υπο Δοκιμήν.