Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Άρης Βούλας – Ολυμπιακός Αγ.Στεφάνου 0-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου καθώς επικράτησε με 3-0 του Άρη Βούλας.

Οι πρωτοπόροι μπήκαν δυνατά και πέτυχαν να ανοίξουν το σκορ στο 10’ με τον Τσιούμα και δύο λεπτά αργότερα ο Τσέλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήρθε στα μέτρα των φιλοξενούμενων που στο 70’ κλείδωσαν την νίκη με τέρμα του Φύλη (3-0)

Στο 83ο λεπτό (και ενώ είχαν γίνει οι τρεις αλλαγές) τραυματίστηκε ο Μπουλάρι και αποχώρησε με τους γηπεδούχους να ολοκληρώνουν το ματς με δέκα παίκτες

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βλάχος

ΑΡΗΣ: Γκανατσούλας, Πασάς (67΄Τουρέ), Αντάρτης, Ροδίτης, Θεμελίδης (46′ Μπουλάρι), Μανταλώζης, Μαντακίδης, Κοντοές, Παπαγεωργίου, Παππάς (76′ Θεμελίδης Κ.)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χανδρινός, Λέκα, Τσιούμας, Πατσιωνίδης, Μπερμπάντης, Βελόινης, Τσέλα (85′ Μηλίώτης), Τσουμάνης (84′ Μεταλληνός), Σινάνι, Αθανασόπουλος, Σουσούνης (61′ Φύλης)