Άρης Βύρωνα – Αστέρας Εξαρχείων 2-1

Μεγάλη νίκη και πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Αθήνας για τον Άρη Βύρωνα που επικράτησε του Αστέρα Εξαρχείων με 2-1.

Η ομάδα των Εξαρχείων πήρε το προβάδισμα στο 40′ με πλασέ του Ορφανού, όμως στο β’ ημίχρονο υποτίμησαν τα… πιτσιρίκια του Άρη και το πλήρωσαν! Στο 81′ ο Κυριαζής έφερε το ματς στα ίσια με πέναλτι, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί οι τυπικά γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πιο ψυχωμένοι και έφτασαν στο γκολ της πρόκρισης στο 94′ χάρις σε όμορφο πλασέ του Πλατανιά. Διαιτητής ήταν ο Χαρίτος, με βοηθούς τους Μπαϊρακτάρη και Τσιλιπάνο.

ΑΡΗΣ: Σερέτης, Κεχαγιάς, Νταλές (65′ Κατσαρός), Χαραλαμπόπουλος Α., Χαραλαμπόπουλος Π., Παναγόπουλος, Ζηρογιάννης (46′ Μαρκεζίνης), Μπουραζάς, Μπαλαμούτης (61′ Πλατανιάς), Κυριαζής, Τσέπε

ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκίνης, Φιλιππόπουλος (46′ Γούλας), Γκραμπότσκα, Ματζαφόρος (8′ Ορφανός), Κιμιώνης, Σδούκος (62′ Καραγιάννης), Σαλτογιάννης, Τσιαντής, Χάσκας, Κυρίτσης, Μουζάι.