Άρης Πετρούπολης – ΑΟΤ Αλίμου 0-0

Παρά τη συντριπτική του υπεροχή, ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο, ο Άρης Πετρούπολης υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 0-0  από τους Τράχωνες

Το 1ο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις με τον Άρη να υπερέχει χωρίς να φτάνει στο γκολ.

Το 2ο ημίχρονο ήταν ένας συνεχής μονόλογος του Άρη. Στο 52΄και στο 67΄ο Τζαμαλής βγήκε δύο φορές μόνος προ του τερματοφύλακα Δράμπαλη αλλά στην 1η αστόχησε σουτάροντας άουτ και  στη 2η  το σουτ – πλασέ του αποκρούστηκε από τον Δράμπαλη.

Ο Άρης συνέχισε να πιέζει και στο μεν  84΄ μετά από πάσα του Τζαμαλή το σουτ του  Τσέλια από τρία μέτρα τράνταξε στο οριζόντιο δοκάρι των Τραχώνων ενώ στο επόμενο λεπτό 85ο  μετά από πάσα ακριβείας του Νίκολι ο νεοεισελθών Παούρης από δύο μέτρα …σούταρε άουτ

Στο 88΄ οι παίχτες του Άρη ζήτησαν πέναλτι όταν εντός περιοχής ανετράπη ο Κυριαζής

Από τον  Άρη ξεχώρισαν οι Κυριαζής, Τσέλια, και Βασιλάκος ενώ από τους τράχωνες οι Χρήστου και Γοργάκης

Καλή η διαιτησία των : Τσουκαλά Χ , Μητροφάνη Χ, Αργυρού Π.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ :  XHAFAI , Λάπα  ( 60΄ Τσάτσα ), Βασιλάκος ,Μπουφίδης ,  ΝIKOLLI , LALA , Κρητικός  , Τζαμαλής , Κυριαζής  TSELIA, Ζούκας ( 83΄ Παούρης )

ΤΡΑΧΩΝΕΣ : Δράμπαλης, Κακούτης, Προμπονάς, Στεργιάκος, Κολλινιάτης, Πιπέρης, Χρήστου ( 63΄ Φατσέας ) , Δημογιάννης, Χάκραμα ( 60΄ Νικολάου ) , Γοργάκης, Ιατρού ( 75΄ Εστυλιανίδης )