Άρης Πετρούπολης – Ερμής Ηρακλείου 1-0

Την 6η κατά σειρά νίκη του πέτυχε ο Άρης Πετρούπολης νικώντας αυτή τη φορά τον μαχητικό Ερμή Ηρακλείου με 1-0. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Με την έναρξη όμως του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης πίεσε και στο 57΄ κέρδισε πέναλτι όταν ο Κακαμπάκος ανέτρεψε τον Πούλιο. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαλογιάννης και έγραψε το 1-0 για τον Άρη που ήταν και το τελικό σκορ. Στα τελευταία 10΄ οι παίχτες του Ερμή πίεσαν χωρίς να καταφέρουν να αλλάξουν το σκορ. Δίκαιη η νίκη του Άρη από τον οποίο ξεχώρισαν οι Βλαχόπουλος, Τζαμαλής, Πούλιος και Αλειφέρης .

Καλή η διαιτησία των : Γεωργιάδη, Κατοίκου, Ρεσίτη

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ : Τριανταφύλλου Στρ. –Βλαχόπουλος – Παναγιωτόπουλος ( 30΄ Γκαβέρας ) – Κουτσούκης ( 46΄ Μπαλογιάννης ) – Αλειφέρης – Βαφειάδης – Γεωργίου – Χριστοδούλου (62΄ Ντούλας ) – Πούλιος – Τζαμαλής – Τριανταφύλλου Ηλ.

ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ : Παφίλης – Κοσμίδης – Μανώλης ( 58΄ Δημητρίου ) – Κακαμπάκος – Αγριμάκης – Μποντάνι – Κατσαβάς – Τζούστας ( 48΄Κοστόβ ) – DEDEJ – Οικονόμου – Αδαμόπουλος ( 50΄ Στεργιανός )