Άρης Πετρούπολης – Χολαργός 2-1

Ο Άρης Πετρούπολης με τον Λεωνίδα Σμυρνή  στο πάγκο του  κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Χολαργού με 2-1, παίζοντας μάλιστα με αριθμητικό μειονέκτημα για ένα ολόκληρο ημίχρονο λόγω αποβολής του Λερούτσου στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Με την νίκη του αυτή βελτίωσε την βαθμολογική του θέση σε αντίθεση με την ομάδα του Χολαργού που υποχώρησε στην 6η θέση κάτω από τον σημερινό της αντίπαλο με 19 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 48’ με τον Χριστούλη και δυο λεπτά αργότερα ο Θανόπουλος από τα ένδεκα βήματα ευστόχησε για το 2-0. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Τσούκη στο 72’.

Διαιτητής ήταν Μπαϊρακτάρης με βοηθούς τους  Γκικόπουλος και Δαρσακλή.

Άρης Πετρούπολης (Λεωνίδας Σμυρνής): Παγουράς, Λάπα, Τρακόσης, Στασινός, Τσούκης, Ταχιράι, Κυριαζής, Χριστούλης (73’ Νίκολι), Καραδήμας (46’ Μαρούσης), Θανόπουλος (88’ Βασιλακος), Λερούτσος.

ΑΕ Χολαργού (Γιάννης Κουσάνας): Μαρκής, Δαρδαμάνης, Λεβέντης (74’ Πρέβολης), Μιχελής, Μηλιώνης, Ζώης (54’ Βουλτσίδης), Τριάντης (54’ Ζαχαρόπουλος), Τσίρος, Χατζής, Κοκκινέλης, Κοτσολάκος.