Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Άτταλος – Φοίνικας Περ. 2-5

Επιβλητική εμφάνιση για τον Φοίνικα Περιστερίου που νίκησε τον Άτταλο με 5-2. Η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας «έκανε το λάθος» να προηγηθεί στο 1’ λεπτό με κεφαλιά του Παπαϊωάννου και δέχθηκε τρία τέρματα μέσα σε 20 λεπτά. Στο 5’ ο Κορδάς με πλασέ, στο 15’ ο Γουδέλης με τον ίδιο τρόπο και στο 25΄ο Πετρόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που προηγουμένως είχε κερδίσει ο ίδιος διαμόρφωσαν το 3-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό και πάλι οι γηπεδούχοι μείωσαν νωρίς στο 58’ σε 2-3 με σουτ του Φέκα για να απαντήσει και πάλι ο Φοίνικας με δύο ακόμη τέρματα αυτά των Κορδά στο 76’ και Πετρόπουλου στο 86’ για το 2-5.

Διαιτητές ήταν οι  Πατεράκης, Κωσταγιάννης και Στρίκος.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Δεμεσλής, Σινοτρακάι, Ιορδάνου (50′ Δράκας), Μπαμπάς, Συγγελάκης (43′ Ζυμάρης), Χαραλαμπίδης (46′ Χανιαδάκης), Βασιλόγιαννης, Κουλόλι, Παπαϊωάννου, Κορλιές, Φέκας

(Μυλωνάς, Νάτσης, Μπαϊραμπάς (65′ Μίχος), Κουμπούρος, Λάσκαρης, Ψυχογιός, Κορδάς, Αγγελούσης, Πετρόπουλος, Γουδέλης (46′ Ζαχαριάς), Λαμπράκης (30′ λ. τρ. Κολοκοτρώνης).