8ος Όμιλος

Ένας Αιολικός για άνοδο, άλωσε φιλικά τη Δράμα

Ο Αιολικός επικράτησε 1-0 της Δόξας Δράμας της Superleague 2.Οι Μυτιληνιοί εμφανώς πιο έτοιμοι επικράτησαν τον Μαυραετών με γκολ του Περικλή Μηνά στο 6′.

Ο Αιολικός μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με γκολ του Μήνα ύστερα από σουτ στην περιοχή που προσέκρουσε το δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Μάλιστα στο 1ο ημίχρονο ο Αιολικός ήταν καλύτερος και σπατάλησε άλλες δύο καλές ευκαιρίες με Σπολιαριτς και Μιλιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα Δράμας που ξεκίνησε την προετοιμασία της 10 μέρες πριν ανέβασε στροφές.Όμως οι επεμβάσεις του Λευτέρη Ζαχαρή και οι προσπάθειες των αμυντικών κράτησαν τη σπουδαία έστω και φιλική νίκη.

Να ευχαριστήσουμε τη Δόξα Δράμας για τη μετάδοση του αγώνα και την ευγενικότητα στη χθεσινή επικοινωνία με τη σελίδα μας.Καλή της επιτυχία στη Superleague 2.

Δόξα Δράμας: (Κολτσιδάκης)Σταφανάκος, Ηλιάδης, Παπαργυρίου, Μαυρίας, Φυτόπουλος, Μαρινάκης, Κόντος, Σπυρόπουλος, Πινδώνης, Κουκόλης, Ιμπανεζ, Κιπ, Γκινο, Μπομπι, Παπαϊωάνου, Ρούτσης.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(V.Petrovic): Πιττάτζιης, Ψάνης, Αγριμάκης, Μπάρκας, Κρητικός, Κατσίκης, Σπόλιαριτς, Λαμπράκης, Σρέσκοβιτς, Μηνάς, Μίλιτς
Ενώ αγωνίστηκαν: Ζαχαρής, Κεσίδης, Βουκομάνοβιτς, Σέγκος, Καλαμπάκας, Καλομπο, Αντονοφ, Κεσίδης, Κλούρας, Φραντζιοζα, Μπελιαρντι.